איך לטעון מחסנית? איזו תחמושת לבחור ואיזה בגדים?

אנשים ללא ניסיון בשימוש בכלי נשק יכולים להיעשות מתוסכלים מאוד כאשר הם מנסים לטעון את המחסנית שלהם ולכן חשוב להשתמש בטיפים וטכניקות שיכולים לסייע ולהקל על טעינת הנשק. טעינת מחסניות יכולה להיות אתגר גדול יותר מאשר הירי עצמו. כדאי מאוד בשלב ראשון להשתמש במשטחים קשיחים בסביבתכם, לדוגמא אפשר להניח את המחסנית על שולחן כך שהחלק עם השפתיים שלה פונה כלפי מעלה וחשוב שהשיפוע של המחסנית יתקדם כלפי מטה. כלומר שהשיפוע יקביל לאגודל. חשוב לקחת כדור כאשר החלק השטוח שלו פונה אליכם, באופן שאתם יכולים לקרוא את מה שכתוב בתחתית הכדור ואז בעזרת האגודל ללחוץ את הכדור כנגד המחסנית והשולחן פנימה. חשוב שהכדור יתפס מתחת לשפתיים כך שהן תחזקנה אותו מלקפוץ למעלה. ישנן מחסניות בצורות שונות ולכן במקרים רבים טעינת הכדור הראשון יכולה להיות מאתגרת יותר מאשר יתר הכדורים. בשלב שני – אם עדיין קשה להכניס את הכדורים הבאים, ניתן בעזרת האגודל של היד השנייה ללחוץ מעט על הכדור שבמחסנית ולדחוף את הקפיץ מעט למטה ואז בעזרת היד השנייה להכניס את הכדור הבא בפחות התנגדות.

חשוב להשתמש גם במשטח הנתון ובכל אחת מהידיים כדי להקל על התהליך. אם אינכם יודעים אילו כדורים מתאימים לנשק שלכם, חשוב לברר זאת לפני תהליך הטעינה: לרוב על הנשק עצמו בחלקו הצדדי או התחתון יצויין הקליבר של הנשק, כלומר קוטר הכדורים שהוא מסוגל לירות: 9 מילימטר, 0.4 או 0.45 ברוב המקרים. לאחר שביררתם את הקוטר המתאים נותר לכם לבחור בין תחמושת שנועדה לאימון ולירי במטרות במטווח לבין תחמושת להגנה עצמית המאופיינת בחללים מסוימים בגוף הכדור.

וכמובן כדי להקל עלינו, לאחר בחירת התחמושת וטעינת המחסנית, עלינו לבחור לבוש מתאים למטווח – כדאי לבחור בגדים שמכסים כמה שיותר מהגוף, אז נכון ששרוול ארוך אינו מתאים כשממש חם אבל כדאי לא לבחור בצווארון וי או ממש נמוך ולא כדאי ללכת על חולצות רחבות שעלולות להסתבך בדברים. עדיף לבחור חולצת פולו או חולצה מנדפת זיעה. אם יש לכם שיער ארוך חשוב לאסוף אותו או להשתמש בכובע וכמובן שכדאי להגיע עם נעלים סגורות ולא פתוחות החושפות עור מיותר.

About Moshe