הטכניקות הטובות לתליית טפטים

המדרגה הנמוכה ביותר של עיצוב הבית היא פשוט לטפט אותו עם טפטים. אולי לא חשבתם על זה אבל בהדבקת טפטים שדרגתם את הבית שלכם עיצובית בכמה וכמה רמות. לא משנה כמה מכוערים הקירות שלכם עם קצת נייר צבעוני תוכלו להפוך אותם מתוהו לוואו בכמה שעות. עם טפטים לסלון יש לכם שליטה לא רק בצבעים ובתבניות אלא גם במרקם של הקיר וכמובן הבונוס בה’ הידיעה הוא יכולת הסתרת הפגמים שבקיר. אבל הדרך לאושר רצופה מכשולים כפי שחווה כל מי שניסה להדביק טפטים במו ידיו לראשונה בחייו. אז מהם הטריקים והטיפים שמאפשרים למדביקי טפטים מקצועיים לעשות מה שכמעט אף אחד מאיתנו אינו מצליח לעשות בפעם הראשונה? מסתבר שאין משהו אחד ספציפי אלא הרבה מאוד דברים קטנים משלב התכנון ועד ההעמדה.

1. כדאי להתחיל מהדבקה של פינה שנמצאת קרוב לדלת משום שממנה אל הדלת נצטרך לשמור על טפט מקביל לדלת ואז להמשיך את הטיפוט מעל המשקוף בצורה טבעית.

2. על דלתות בלי חלונות או דלתות חשוב לשמור על הדבקה מקבילה באמצעות נקודות ייחוס כלשהן או שרטוט של קו מקביל על הקיר

3. חשוב להשאיר קצת עודף טפט בתקרה וברצפה

4. בפינות צריך ליצור חפיפה קטנה בין הטפטים שמגיעים משני הקירות שיוצרים את הפינה.

5. כדאי להתקדם בחדר בכיוון אחד כדי לשמור על הרצף התבניתי

6. אבל כשתשלימו את החדר ולא משנה כמה טוב הדבקתם את הטפטים בחדר – התבניות לא יתאימו ולכן כדאי להתחיל בצד של הדלת כך שאפשר לסיים את הסגירה במשקוף מעל הדלת וכך התנגשות התבניות לא תמשוך תשומת לב ולא תיראה מוזרה מדי.

כמובן שאפשר פשוט להזמין מדביק טפטים מקצועי אם אתם לא מתכוונים לעשות מההדבקה תחביב – ההמלצה שלי היא בכל זאת לנסות ולהדביק בעצמכם ואולי אפילו להתאמן קודם במחסן או בחדר שאתם יודעים שתסירו ממנו את הטפטים ותדביקו שוב. אין כמו לחיות בבית שאתם יודעים שאתם הדבקתם את הטפטים שלו ושאתם תכננתם הכל והבאתם את העיצוב לחיים. אז נכון שזה לא כמו לבנות את הבית בעצמכם אבל זו בהחלט הרגשה מספקת והטעויות אינן נוראיות כל כך או יקרות כל כך כמו בבניית הבית הראשון שלכם.

About Moshe