חומרים טבעיים שיעשו לך טוב לעור

תהליך הזדקנות העור הוא תהליך טבעי הגורם לקמטים ולצד החשיפה לשמש גורמים להופעת המון קמטים בין גילאי 40 עד 50 כאשר העור מאבד מהלחות שלו ומהעובי שלו. גם לגנטיקה משקל משמעותי בהחלטה מתי תצטרכי פיסול פנים ובתהליך התפתחות הקמטים אך חשיפה לשמש היא אולי הגורם המשמעותי ביותר. אך ניתן לסייע לעור שלך לשמור על עצמו ככל האפשר ובהתאם לנתונים הטבעיים שקיבלת בין אם על ידי גנטיקה או האקלים הסביבתי שבו את חיה, באמצעות חומרים טבעים ובריאים:

אלווה ורה – לאלווה ורה המון תכונות רפואיות ובמחקר משנת 2008 המליצו על נטילת מנת ג'ל ברמה יומית שיכולה להביא להפחתת הקמטים תוך תשעים ימים בלבד. במחקר אחר מצאו כי מריחת ג'ל על העור יכולה לסייע גם כן ולהוסיף קלוגן לעור מיובש.

מסכת בננה – בננה מכילה שמנים וויטמינים שיכולים לסייע מאוד לבריאות העור. שימוש בממרח בננה על העור למשך רבע שעה עד עשרים דקות יכול לסייע להתחדשות העור לפני שטיפת הממרח במים פושרים.

מאכלים עשירים בנוגדי חמצון המוכנים לעיתים סופרפוד יכולים לסייע במניעת קמטים – מחקרים שנעשו בקרב אנשים מבוגרים בהולנד מצאו כי אנשים שאכלו יותר מהמאכלים הללו חוו פחות קמטים ובמידה דומה גם נשים שאכלו יותר פירות סבלו מפחות קמטים בגיל מאוחר יותר מאשר אלו שאכלו אוכל בריא פחות. בין מאכלים אלו אפשר למצוא: ארטישוקים, אבוקדו, זרעי צ'יה, קינמון, חלבוני ביצה, ג'ינג'ר, רוטב מיסו יפני, שיבולת שועל, סלמון, סרדינים, בטטות, עגבניות, אגוזים ועוד.

חלבוני ביצה הם יעילם באופן חלקי אך החומר המחבר את החלבון עם הקליפה – הממברנה של הביצה התגלתה במחקר כחומר יעיל מאוד בייצור קלוגן. מה שעוד מועיל מאוד לעור הם שמנים חיוניים אשר בכמות קטנה יכולים להמעיט את הקמטים: שמן זרעי גזר, גרניום, לבנדר, רוזמרין, רימונים, ורדים ועוד. חלק מהנשים רגישות מאוד לשמנים אלו ולכן חשוב לנסות להתיז טיפה או שתיים באזור המרפק ולהמתין מספר שעות כדי לוודא שאין אדמומיות או תחושת בערה או עקיצה.

האמצעי הטבעי האחרון שאגע בו הוא עיסוי לפנים – עיסוי פנים של בין שלוש לחמש דקות שנעשה עם אצבעות ידייך מגביר את ייצור הפרוטאינים ומפחית מתח ומסייע במניעת קמטים. אז נכון שבסופו של דבר כולנו נגיע למצב שבו נרצה בוטוקס אבל ניתן לנו אפשרות להאיט את התהליך.

About Moshe