חכמת הקבלה מתוות דרך למנהיגות איכותית

התפזרות הכנסת אחרי תקופה קצרה של בחירות סוערות שעלו למדינה מיליארדים, מעלה שאלות גדולות אצל כולנו לגבי הנהגת המדינה. מיהו מנהיג, איך בוחרים אותו ואיך נמצא הנהגה שתנהל את המדינה בצורה נכונה לטובת העם ולא לטובת אינטרסים אישיים כאלו ואחרים על חשבון הגב של כולנו. חכמת הקבלה שנכתבה במקורות העתיקים שהוסתרו לאורך אלפי שנים, פורסת משנה רוחנית וחברתית מרתקת. 

מיהו מנהיג אמיתי?

לאורך אלפי שנים האנושות התפתחה כמסה עצומה של רצונות, מחשבות ומטרות שעלו בבני האדם. בכל תקופה היסטורית, מנהיג נכון הוא אדם בעל יכולת ראייה רחבה, שרואה את הנולד ואת המצב שאליו החברה צריכה להגיע. רק אם המנהיג נמצא בעצמו צעד אחד לפני כולם בתפיסה ובהרגשה שלו לאן הטבע מוביל אותנו, הוא יכול להוביל לשם את החברה בבטחה ובהצלחה. 

מנהיג בשיעור קומה כזה, לא כנוע לאינטרסים אישיים ולכל מיני גחמות כאלו ואחרות, אלא הוא רואה את תכנית הטבע הנקובה מראש. הוא למעשה משתתף באופן פעיל ועוצמתי בהובלת המדינה שלו בתוך התוכנית הזו אל מטרת הטבע. רגל אחת שלו נמצאת במצב הנוכחי והרגל השנייה במצב העתידי שאליו הוא מוביל אתו את כולם.

קבלה לעם: עידן מיוחד דורש מנהיגות מיוחדת 

האנושות עברה הרבה דורות של התפתחות חומרית, כלכלית וטכנולוגית, עד שהיום הגענו לעידן מיוחד ביותר. היום אנחנו כבר לא צריכים מנהיג שינהל את המדינה בכוח, אלא ברור שהבעיה שניצבת בפנינו היא בעיה חברתית. ברגע שנסדר את היחסים החברתיים בינינו בצורה נכונה ונעבור מפילוג ושנאה לאחדות ולטוב בינינו, כל יתר הבעיות יפתרו מאליהן.

פעם היו מנהיגים בעלי עוצמה, כושר התמדה, יכולת ניהולית ועצבים חזקים, והם תפסו פיקוד והובילו את החברה. אבל היום העולם עבר שינוי ולכן גם דרושה מנהיגות אחרת. האנושות כולה הגיעה למצב שעליה להתאחד. במילניום השלישי העולם הפך עגול, קטן וכולנו נמצאים בתלות הדדית בינינו מסביב לגלובוס. 

כמו שמסביר הרב לייטמן, התמונה העתידית היא של עולם שבו כל בני האדם, הארגונים והמדינות נמצאים ביניהם בקשר טוב, בריא ומאוזן. והכאוס הנוכחי מתגלה כדי לגרום לנו להבין שזה כך. שכל מה שדרוש כאן זה קשר בריא בין כולנו. לכן היום הנהגה איכותית תהיה מורכבת רק מאנשים שזו גישתם ותפיסת החיים שלהם, ושלקראת המצב הזה הם רוצים לקחת את המדינה שלהם ואת העולם כולו.

About Moshe