יועץ לענייני ביטוח

בין ביטוח לרכב לביטוח דירה ועם החקיקה לגבי ביטוחי הבריאות המיותרים שקופות החולים והגופים השונים דחפו לנו לאורך השנים קצת קשה למצוא את הידיים והרגללים בכל הנושא הביטוחי. תוסיפו על זה את ביטוח הדירה או הבית שכל אחד צריך עבור המשכנתא ותבינו עד כמה אנחנו משתוקקים לבטח את עצמנו או שמחייבים אותנו לבטח את עצמנו בעולם אי הודאות המתגברת. ביטוח הוא סוג של מס, סוג של אמירה חברתית הקובעת שמי שעובד זכאי לזכויות במקרה שהוא חלש, נפגע וכולי. ייתכן ובעבר כל אדם בין אם היה עובד או לא היה זכאי לתנאים כאלו כמו במקרה של הביטוח הלאומי המגיע לכל אדם מתוקף היותו אזרח. אך יתר הביטוחים אינם כאלה והם אלו שמאפשרים לחברות הביטוח לבנות את בנייני הענק והקומפלקסים המטורפים שאליהם נדחקים אלפי העובדים שלהם.

הכסף לכל זה מגיע בחלקו מהבורות של כל אחד מאיתנו בכל נושא הביטוחים ומהעדר היכולת להבין מה אכן נחוץ ומה לא, היכן קיימת חפיפה בין הביטוחים ואילו ביטוחים אנו באמת צריכים כמו לדוגמא ביטוח סיעודי שבלעדיו אנו עשויים למצוא את עצמנו או את משפחתנו במצב מאוד מורכב.

חלקנו הגדול בחר לוותר על שוקה או על סוכן הביטוח שלו ויש מאיתנו כאלו שסומכים על הסוכן שלנו אך מחזיקים מספר סוכנים, אחד לכל תחום ביטוחי וחבל. חשוב לשבת עם גורם לא תלוי שיתבונן ויבחן לעומק את תיקי הביטוחים, את הכיסויים, את אלו שאתם מחויבים בהם ואת אלו שבחרתם מרצונכם ומתוך הבנה שבמקרה מסויים ההסתברות הקטנה ביותר שיתרחש תרחיש גרוע אינה שווה שום חיסכון שהוא.

לשמחתי יש לי לי מספר סוכנים כגון אורי, מירה ואחרים שעוזרים לי כל אחד בתחומם ועם זאת בשלב מסוים אצטרך לבחון את מכלול הביטוחים לעומק.

About Moshe