יועץ פיננסי ופנסיוני

עד כמה אתם מבינים בפנסיה שלכם? עד כמה אתם מאמינים שתהיה לכם כזו? אז נכון שבעולם המערבי כיום הסיכוי שתעבור חקיקה שגיל הפרישה יעלה ל85 ושהרבה לא ישאר מקרנות הפנסיה אחרי שמנהלי הקרנות בזזו אותן, הבורסה נגסה בהן ופשיטות הרגל של הטייקונים העלימו אותן. ועם זאת, החוק מחייב את כולנו להפריש לאותה פנסיה שכנראה משלמת עכשיו כל מיני הסכמים קואליציונים. אז אם כבר מפרישים לא תיקחו את הסיכון שאולי בכל זאת יישאר לכם משהו מהפנסיה? הרי לחיות על ביטוח לאומי זה לא ממש חיים ובלי נכסים או השקעות ובמציאות שאתם תאלצו לעזור לילדכם כלכלית יותר ממה שהם יוכלו לעזור לכם אז כיצד תסדרו כלכלית?

אז אם אתם מפרישים לפנסיה והיום יום לא גומר אתכם ברמה כזו שאתם לא מסוגלים לחשוב על העתיד, אז מאוד מומלץ להיפגש עם יועץ פנסיוני שאין לו אינטרס כזה או אחר להיות מתוגמל על פי אחוזים כפי שהיה נוהג בעבר או לחלופין שהוא יועץ מטעם הגוף שמרוויח עליהם. יועץ כזה יכול לעבור על תיק הנכסים הפיננסים שלכם ולבחון את מצבכם הפיננסי האמיתי ולבנות המלצות שיסיעו לכם לחסוך קצת יותר או להגיע לקו הפנסיה במצב טוב יותר.

אני מודה שבאופן אישי עדיין לא מצאתי את הזמן לשבת על הנושא הפיננסי והפנסיוני בצורה מספיק רצינית כמו שעשו חברים שלי שממש למדו את ההבדלים בין האפשרויות וכיצד לבחור במה שנכון עבורם על פי המצב המשפחתי והכלכלי שלהם כרגע. אני מאמין שאגיע לקחת בשנה הקרובה או לפחות אנסה, כי בכל זאת איני נעשה יותר צעיר.

About Moshe