יעוץ משכנתא וגם מיחזור משכנתא

בתור מישהו שמיחזר משכנתא פעמיים עשיתי את הטעות הגדולה של לקחת משכנתא ללא עוץ ולאחר מכן למחזר אותה עם היועצת משכנתאות של הבנק חשבתי שאם הבנק הזה נתן לי את הריבית הטובה ביותר מכל אלו שבדקתי ושהם רואים שיש לי חשבון כל כך טוב אזי ודאי שהמיחזור שיעשו לי יהיה מוצלח. שילמתי בשמחה את הקנס ואת כל הנדרש לתהליך המיחזור ואז כאשר הגעתי לרגע שבו מכרתי את הבית ועמדתי לפני רכישה חדשה ופניתי לחברה שהומלצה לי על ידי בני משפחה גיליתי איזו שטות עשיתי.

קרוב למאתיים אלף שהפסדתי על המשכנתא שלקחתי עם הבנק. ההחזר שלי במשך אותן שנים היה כה נמוך שהקרן כמעט ולא זזה. למעשה אחרי 5 שנים הלכתי אחורה בהיקף המשכנתא שלי.

למזלי יועצת המשכנתא שלי אולה, שהיא כזאת שעשתה תואר שני באקטואריה שלפי ויקיפדיה זה מדע, המשתמש בטכניקות מתמטיות וסטטיסטיות לפתרון בעיות כלכליות וחברתיות בהן משולבים מצבים של איודאות. עזרה לי מאוד לבנות תמהיל שאין בו בהכרח את הריבית הכי נמוכה אלא מבנה שבו ההחזר החודשי יחסית גבוה אבל התקופה קצרה משמעותית.

אני יכול להגיד שאחרי הניסיון האישי שלי אין אדם שאני לא שולח אליה לפחות לשיחת התייעצות כדי שיבינו עד כמה התעשייה הזו בעייתית ועד כמה כל הנושא הזה מורכב.

כאשר מדובר בסכומים כל כך גדולים שאינם מורגשים או מובנים ברמה הבסיסית כמו התזרים החודשי לדוגמה פושט חייבים עזרה מקצועית כדי לא לעשות טעויות. כל החלטה נבונה בשלב מוקדם יותר יכולה לחסוך המון כסף בהמשך הדרך. על טעויות משלמים אבל למה לא ללמוד מטעויות של אחרים כשאפשר? אם אתם לוקחים משכנתא אל תוותרו על יועץ משכנתא איכותי ומקצועי. בטווח הארוך זה ישתלם לכם מאוד.

About Moshe

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *