כל האמת על חוכמת הקבלה

כותרת יפה, נכון? הרי כל מה שהתרגלנו לשמוע על הקבלה הוא איזוטריה. צמידים אדומים ומים וקדושים מצד אחד ומדונה וסלבריטאים מצד שני. ומהי האמת? האמת היא שחכמת הקבלה היא השיטה להגיע לאהבה כמו שמראים לנו בני ברוך. השיטה שיכולה להפעיל את כוח האהבה בינינו. אבל בואו נתחיל מהתחלה. ההתחלה של עם ישראל היתה בבבל כאשר כוהן דת בשם אברם ששם לב שהאנשים סביבו לא מצליחים יותר להסתדר. שבכל מקום מתפרץ ריב ואנשים פשוט לא מבינים אחד את השני ולא רואים אף אחד ממטר. נשמע מוכר? מאד! מסתבר שהתופעות שאנחנו חווים היום של חוסר הסכמה כללי בסיסי ומקיף כבר קרה בעבר באנושות וזה דווקא מאד קשור אלינו. 

אברם שהיה כוהן אלילי חקר ומצא שכל הבעיות מקורן באגו האנושי. עד אז, הוא היה קטן ולא מזיק אבל התחיל לגדול למימדים מפלצתיים והתופעות שקרו הן אותן תופעות של ימינו. משבר בכל תחומי החיים מהמשפחה ועד המרחב הציבורי. 

המשבר הגיע לשיא התפתחותו במגדל בבל שהיה סמל לאגו שיצא מכלל שליטה ורצה אפילו להחליף את אלוהים! מסופר שם שהאנשים אז היו כל כך אנוכיים שלא היה מזיז להם כשאנשים היו מתים בבניית המגדל אלא היו בוכים על לבנים שבורות…על חפצים במקום על סבל אנושי. כמונו, בערך. 

המצב אז הגיע לנקודת אל חזור, פשוט אי אפשר היה להמשיך כך מבלי להרוס את עצמם. אברם חקר ואמר שהאגו גודל בכוונה תחילה כי הטבע וכל הבעיות לא באות כעונש אלא הכוונה שצריך ללמוד איך להתגבר על האגו ולהתחבר בדרגה יותר גבוהה כבני אדם. אבל הם לא רצו לשמוע והחליטו במקום לברוח אחד מהשני ולהתפזר לכל קצוות תבל. 

חוץ מקבוצה אחת! קבוצה של אנשים מכל מיני שבטים באזור שהתחברו למטרה אחת – להגיע לאהבה. ללמוד איך למשוך מהטבע עצמו את כוח האהבה שילמד אותם ויחבר אותם מעל לכל ההבדלים ואי ההסכמות. הם הקימו חברה שיוסדה על אידיאל. ואהבת לרעך כמוך. כן,כן, אלו אנחנו עם ישראל. 

אנחנו הצאצאים שלהם ובידינו השיטה שהועברה מאז אלפי שנים חיכתה לרגע שבו האנושות תגיע לאותו מצב בדיוק , ללא שום מקום או אפשרות  לברוח ועם הרבה מכות מהטבע שיחייבו אותנו הפעם להתמודד ולפתור את הבעיה אחת ולתמיד. אנחנו , העם הכי מגוון ושונה בתוכו מכולם, הצאצאים של הגיבורים האלה. ועלינו היום מוטל להתחיל שוב את התהליך. להשתמש בשיטת החיבור – חכמת הקבלה– להציל את עצמנו מכל הסבל והמכות ולהגיע לאושר! 

והפעם יחד עם כל העולם. 

קבלה לעם – בואו לגלות. בואו ללמוד לאהוב. 

About Moshe