מפקח בנייה

כל מי שבנה בית יודע עד כמה הפרויקט הזה לא רק שמרוקן מאנרגיות אלא גם מורכב מאוד כלכלית ומלא דאגות פיננסיות כמו גם אכזבה מאנשי מקצוע, מחוסר אמינות, מבעיות של מקצועיות ועוד. מצד שני לשלם כל כך הרבה יותר לקבלן שידאג לביצוע וישאיר אתכם בלב שקט זו לא תמיד אפשרות. גם מכיוון שאין לכם את הכסף או מכיוון שכואב לכם הלב על ההוצאה הזו. וזה נכון מהיסודות ועד טפטים לקיר או עצי פרי לגינה, צריך להשקיע בכל דבר מחשבה ולשקול האם להיעזר בייעוץ מקצועי.

הפתרון הוא וכמובן רק במקרה שזה מישהו שקיבלתם עליו המלצה הוא לקחת מפקח בנייה שמכיר את העבודה, לוקח משכורת חודשית קבועה ונמוכה משמעותית מקבלן ועם זאת יש לו מנוף על בעלי המקצוע ויש לו יכולת לגרום להם לחזור לבצע תיקונים או לדאוג שיבצעו את העבודה מבלי לחפף ועל פי כל התקנים והבדיקות שתידרשו אליהם בשלב מאוחר יותר. מי שרוצה לנסות לחסוך עוד יותר אז מומלץ שיישב עם מישהו שסיים לבנות לאחרונה ויסתייע בו אפילו בתשלום סמלי כי מידע שכזה יכול להיות שווה הרבה מאוד זמן וכוח ועצבים אם תאלצו לחזור על כל אותן טעויות שוב.

רצוי מאוד להתייחס אל פרויקט הבנייה כפרויקט, זהו תהליך שבו אתם תהפכו בין אם ברצונכם ובין אם לא למבינים בתחום אז עדיף לעשות זאת מלכתחילה ולצבור כמה שיותר מידע ועצות וניסיון מאחרים. בנייה היא תהליך ותהליך מורכב מאוד לכן חשוב מצד אחד להתאזר בסבלנות רבה ומצד שני לנסות ולדחוף את התהליכים קדימה ברמה שבועית או אחרת הם עלולים להיתקע וחבל שהרי זמן הוא כסף בין אם בצורת דמי שכירות או הוצאות אחרות.

פרויקט שכזה אינו מתאים לכל אחד ולא בכל נקודה בחיים. חשוב מאוד לשקול האם זהו דבר שנכון לכם כרגע ומתאים עבורכם כדי שהבנייה לא תעלה לכם בבריאות, בזוגיות או בפרנסה ואני מכיר מקרוב דוגמאות למקרים שאחד מאלו או יותר נפגע כתוצאה מהלחץ והאינטנסיביות שהבנייה הוסיפו לחיים.

About Moshe